Forte Şampuan

zigavuscom_forte_banner2 (1)

Yoğun Saç Dökülmesine Karşı

Zengin Bitkisel İçeriklerle Sağlam Koruma

Neden Zigavus Forte?

Zigavus Ultra Forte Clinical Şampuan içeriğindeki Saw Palmetto, Ginseng, Gİngko bilboa, At Kestanesi ve Capsicum esktraktlar ile yıpranan saçlara kökten uca bakım sağlar. Saçlı derinin nemlenmesinde, yağ-su dengesinin mineraller ve yoğun vitamin kompleksleri ile saçı besleyip, daha güçlü, canlı ve hacimli görünüm kazandırır. Saçlı deriyi ve saç köklerini besleyerek saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

forte-tek

Zigavus,  olarak yıllardır saç uzmanları ile çalışarak, her saç problemine çözüm bulmak için çalışıyoruz. Alman laboratuvarları tarafından yapılan araştırmalar ve denemeler sonucu güncel hammaddelerle yepyeni bir içerik oluşturduk, Zigavus Ultra Forte Clinical Şampuan. Ultra Forte, genetik saç dökülmesinin yanında, yağlanmaya bağlı yada saçlı deri yada saç kuruluğu nedeni ile dökülmelerinde göz önünde bulundurarak, saç tipleri için yağlı saçlar ile kuru ve normal saçlara özel  ayrı ayrı içeriğe sahip olarak geliştirildi.  Özellikle son dönemde çok popüler olan, bakterilerin kraliçeleri olan bilinen probiyotik bakterilerin besin kaynağı olan prebiyotikler kullanıldı. Prebiyotikler cildin ve saçlı derinin mikrobiyolojik bariyerini güçlendirerek doğal savunma mekanizmalarını uyarır. Kuru ve atopik cildin görünümünde, yapısında gözle görülür bir değişim sağlar. Saçlı derideki kuruluğa bağlı, ya da hassasiyet nedeni ile tıkanan saç köklerinin rahatlamasını ve saçların daha kolay beslenmesini ve dolayısı ile güçlenmesini sağlarlar

Zigavus Forte Nedir?

Saw Palmetto

Doğanın Mucizesi

Ailesel (hormonal, erkek tipi) saç dökülmesine sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış tek etken DHT  dir. Saw palmettonun 5 alfa redüktazı engelleyerek DHT oluşumunu durdurduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle Saw Palmetto özellikle genetik saç dökülmelerine karşı olan ürünlerde kullanılmaktadır. Saw Palmetto kadın tipi saç dökülmelerinde güvenle kullanılabildiği gibi yan etkisi gözlemlenmemiştir.

Zigavus Ultra Forte Clinical Şampuanı saç dökülmesine karşı yüksek etkili yapan şey, Saw Palmetto ve fermente sarımsak fitresinin birleşmesidir. Saw Palmetto’nun, genetik (hormonal, erkek tipi) saç dökülmesine sebep olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış tek etken DHT oluşumunu durdurduğu gözlemlenmiştir. Etkisi klinik olarak kanıtlanmış özellikle saç dökülmelerine karşı geliştirilmiş inovatif bir hammaddedir. Saw Palmettonun kadın tipi saç dökülmelerinde de güvenle kullanılabildiği gözlemlenmiştir. Fermente Sarımsak Filtresi ise, sarımsağın etkisini kuvvetlendirmek amacı ile geliştirilmiş teknik ile elde edilmiştir.

"Kökten Uca Besle, Yağlanmayı Yok Et!"

bar

Yağlı saçlar için geliştirilen formülde özellikle çay ağacı yağı kullanılmasına dikkat edildi. Çay ağacı yağı, mucizevi olarak nitelendirilen bitkisel bir içeriktir. Özellikle kepek ve yağlanma ile mücadesi herkes tarafından bilinir. Saç uzmanlarının yaptığı araştırmalara göre; aşırı yağlanma saçlarda mantar ve maya gelişmesine neden olur, bunlarda kepeğin oluşmasına neden olur. Çay ağacı yağı diret olarak saçların uzamasını sağlayan veya dökülmesini durduran bir etki göstermese de saç derisindeki gözeneklerdeki tıkanıklığı ortadan kaldırmasıyla saçlar nefes almaya ve beslenmeye başlar. Bu da aslında sağlıklı şekilde saçların uzama ve gelişme , yenilenme sürecini destekleyen önemli bir adımdır. Çay ağacı yağı içerisindeki yağ asitleri, saçlı deri hücrelerinden salgılanan yağı parçalar ve saç köklerini arındırır

Laminaria Digitata Extract

Bir çeşit deniz yosunu olan Laminaria digitata, saçı besler antioksidan etki yapar. Saçı nemlendirmede görevlidir. Aynı zamanda saç dökülmelerine karşı etkilidir.

Urtica Dioica Extract (Isırgan Ekstresi)

Sebum salgısını düzenler ve kepek oluşumunu engeller. Saç dökülmelerine karşı etkili olup sağlıklı saç büyümesini destekler. Saçı canlandırıp güçlendirmesinin yanı sıra sağlıklı uzattığı gözlemlenmiştir.

Salvia Officinalis Leaf Extract (Adaçayı Yaprağı Ekstresi)

İçerdiği A, B ve C vitaminleri, potasyum ve kalsiyum sayesinde saç ve saç derisini olumsuz dış etkenlere karşı korur. Daha dirençli hale getirir.

Lawsonia Inermis Extract (Kına Ekstresi)

Saça ve saçlı deriye detox yapar saçı besler ve güçlendirir. Extra hacim katar. Ayrıca renk koruyucu özelliği vardır

Humulus Lupulus Extract (Şerbetçi Otu Ekstresi)

Saça daha fazla hacim katar. Kepeği önlenmesine yardımcı olur.

Camelia Sinensis Extract (Yeşil çay Ekstresi)

İçerdiği A, B ve C vitaminleri, potasyum ve kalsiyum sayesinde saç ve saç derisini olumsuz dış etkenlere karşı korur. Daha dirençli hale getirir. Arındırıcı özelliği vardır.

Arctium Lappa Extract (Dulavrat Otu Extresi)

Saç derisini arındırıcı, hassasiyet giderici özelliği vardır.

zigavus_super_uclu_baner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

41 comments

 1. hasan

  Zigavus capixyl kullanımı nasıl ve ne sıklıkla olmalıdır. Günde 1 veya günde 2 şeklinde mi? yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 2. Bünyamin yıldırım

  20 gundur kulaniyorum

 3. Durmus Dama

  Severek kullaniyorum harika bir urun.

 4. Öznur

  Merhaba. Çok uzun zamandır kullanıyorum inanılmaz memnunum, keratin bakım yaptırdıktan sonra kullanabilir miyim acaba yani aslında sorum içinde sülfat var mı?