Süper Üçlü Set

Saç Dökülmesine Karşı Süper 3'lü Set İle Saçlarına Güç Ver!

Bitkisel içeriklerin doğal yapılarına zarar vermeden oluşturulan formülasyonlarla, Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan ile saç dökülmenizi durduruyor, Capixyl Serum ile saçlı deri altında gömülü kalmış saç köklerini uyarıyor ve saç üretimine teşvik ediyor, Kür Ampül ile yeni saç üretimi için gerekli maddeleri saç köklerine vererek tam kapsamlı bakım sağlıyor.

Başlıksız-2

ŞAMPUAN İLE DURDUR!

Testlere katılan deneklerin %87,5 oranında saç dökülmesinde azalma görülmüştür. Bu sonuç şampuanın 3 hafta kullanımından sonra saptanmıştır. Araştırmaya katılan deneklerin %50sinde iyileşme belirgin, %31,25inde çok belirgin iyileşme seviyeleri belirlenmiştir. SAÇ DAYANIKLILIĞINDA İYİLEŞME Teste katılanların %84’ünde saçların dayanıklılığında artış gözlenmiştir. %24’ünde çok iyi, %60’inda orta düzeyde dayanıklılık artışı 3 hafta sonunda saptanmıştır.

Başlıksız-1

CAPIXYL İLE UYAR!

Kür halinde, dökülmelere karşı şampuan ile desteklenerek uygulandığında saça canlandırıcı etki gösterir . Sağlıklı saç gelişimini destekler. Yoğun dökülmeler,bölgesel seyrelmeler için Alman Laboratuvarlarında özel olarak formülize edilmiştir. Saç köklerinin uyarılmasında görevli içeriğe sahiptir.

Başlıksız-1

KÜR AMPÜL İLE BESLE!

Saç kökü, saçın yapısındaki maddeleri üretebilmek için çeşitli besleyici içeriklere ihtayaç duyar. Saç dökülmesine karşı özel olarak çalışan Alman Laboratuvarlarında formülize edilmiş içeriği ile,saçı destekler,bakım yapar,canlı,parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

SÜPER 3'LÜ SET İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Allium Sativum Extract

Sarımsak Extraktı, saç gövdesi ve derisi için gerekli birçok vitamin, mineral ve amino asitleri içermektedir. Saç için önemi herkes tarafından bilinir ve kanıtlanmış etkilere sahiptir. Kepek oluşumunu engeller. Saç derisindeki hücreleri korur ve yeni hücre oluşumunu destekler. Kırılma ve kopmalara karşı saçı korur. Yağ dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Urtica Dioica Extract

Isırgan Ekstresi, saçın yağ-nem dengesini sağlar. Saç köklerinde ki uyarıcı etkisi ile saç dökülmesini engellemede yardımcıdır. Saçı canlandırıp güçlendirmesinin yanı sıra sağlıklı uzamasını desteklediği gözlemlenmiştir.

Tocopherol

(Vitamin E) Bilinen en güçlü antioksidanlardır. Yaşlanma ve diğer serbest radikal hasarlarına bağlı sorunları ortadan kaldırır.

Trifolium Pratense Flower Extract

Kırmızı Yonca Ekstresi, dökülen saç tellerinin tekrar üretilmesini destekler. Uzun süreli kullanım durumunda saç kaybını engellemede etkilidir.

Panax Ginseng Root Extract

İçerdiği doğal vitamin ve mineraller sayesinde saç için mucizevi etkiye sahiptir. İyi bir antioksidandır ve serbest radikal hasarıyla savaşır. Bunun yanı sıra saç foliküllerini canlanlanarak sağlıklı uzamalarını destekler. Detoks etkisi yapar. Ayrıca strese bağlı saç dökülmelerini engellemede etkilidir. Yaşlanmadan oluşan saç kaybıyla da savaşır.

Aesculus Hippocastanum Seed Extract

Saç telinde ısıyla şekillendirilme ve kimyasal ürün kullanımı sonucu oluşan zararı onarır, saçı dışarıdan gelen hasarlara karşı korur. Saça doğal bir parlaklık verir. Hassasiyet gidericidir.

Malus Domestica Fruit Cell Culture

(PhytoCellTec™), yaşlanmaya bağlı yavaşlayan hücre yenilenmesini hızlandıran mucizevi bir aktiftir. Yenileyici ve gençleştirici etki gösterir. Saça sağlık ve esneklik kazandırır. Hücre canlılığını arttırır. Yeni hücrelerin oluşumunu hızlandırır. Hücreleri daha uzun süre korur. Temel hücre yaşlanmasını ve ölümünü geciktirir. Canlı hücrelerin daha uzun süre aktif ve genç kalmasını sağlar. Phyto Cell Tech™ Malus Domestica, bu özellikleri ile Avrupa’da 2008 Yılının En İyi Aktifi Ödülünü almıştır.

Phytokeratin

Saçın kaybettiği aminoasitleri geri kazandırarak saçı nemlendiren, besleyen ve güçlendiren bitkisel keratindir.

Biotin

Saç için ciddi önem taşıyan bir vitamindir. Yaşa ve diğer olumsuz dış etkenlere karşı saçı korurlar. Saçın beslenmesini destekler.

saclariniza-doga-baksin
sac-dokulmesi-semptomlari
skinlab
dermatological-ve-anlimal-test.jpg
sadece-eczanelerde

SIKÇA SORULAN SORULAR

Capixyl Saç Serumu Nedir?

Capixyl saç serumu, yoğun saç dökülmelerine ve bölgesel seyrelmelere karşı özel olarak üretilmiş,içeriğindeki kırmızı yonca ektresi,guarana ve kafein ile saç köklerine uyarıcı etkide bulunan bir serumdur.

Bitkisel Kür Ampül Nedir?

Bitkisel Kür Ampul,saç dökülmesi problemine özel çalışılan bir formüldür,Alman Laboratuvarları tarafından geliştirilmiş,saçlı deriyi ve saçı beslemek için bitki ekstrelerinin doğal hallerinden faydalanarak daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar. Saçlı deriyi besleyerek,sağlıklı saç gelişimini destekler. Saç dökülmesine karşı etkilidir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Bunların en başında genetik faktörler,yaş, stres, sağlıksız beslenme ve kişisel alışkanlıklar gelir.

Genetik faktörler; hormonlara bağlıdır,erkek hormonları (androjen hormonlar),saçlarda bölgesel seyrelmelere neden olur. Bölgesel seyrelmelerde çoğunlukla saç kökü, saçlı derinin altında gömülü kalır,ancak saç üretimi yapmaz. Zigavus saç dökülmesine karşı ürünleri bu durumla özellikle savaşmak için geliştirilmiştir. Yapılan araştırmalarla, bu saç köklerinin kurtarılması ve canlandırılması mümkün olabileceği görülmüştür. Saç köklerini uyarıcı etmenler ile etki etmek ve kökü,saçlı deriyi beslemek bu yöntemler arasındadır

Yaş nedeni ile saç dökülmeleri,yine bölgesel seyrelmelere benzer. Yaş nedeni ile vücutta oluşan serbest radikaller(çevresel ve kimyasal etkiler sonucu oluşan oksijensizsik nedeni ile oluşan bileşikler) saç köklerini, saç kökünü besleyen kılcal damarlarını tıkar ve işlevsiz hale getirir,dolayısı ile saç dökülmesi yaşanır.

Strese bağlı saç dökülmesi yine hormonlarla ilgilidir. Stres ve hormon ilişkisi çift taraflıdır,yani hem stres nedeni ile hormonal değişikliğe uğrarız hemde hormonal değişiklikler nedeni ile stres yaşarız, bu nedenle özellikle dönemsel yoğun saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biridir. Saç dökülmesi de kişilerde ayrı bir stres oluşturur,bu durum kısır döngü olarak devam eder. Dönemsel yaşanan yoğun dökülmelerde,stres ve hormon tedavilerinin yanında saç dökülmesine karşı ürünler kullanıp,dökülen saçların deri altında kalan köklerini ölmeden kurtarmak önemlidir.

Saç köklerinin canlanması,sağlıklı saç gelişmini desteklemek için tam kapsamlı olarak bakım yapılmalıdır. Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan saç dökülmesine karşı etkileri kanıtlanmış, 21 günde saç dökülmesini durdurduğu konusunda %87.5 başarı oranı sağlamış bir üründür. Ancak saç dökülmesini engellemek,sizi daha gür saçlara kavuşturmaz. Dökülen saçlarınızın saçlı deri altındaki köklerini yeniden saç üretimine teşvik etmeli, saç köklerini,saçlı deriyi ve saçı ayrı ayrı besleyerek onları desteklemelisiniz. Bu durumda da Zigavus Capixyl Saç Serumu ve Zigavus Bitkisel Kür Ampul devreye girer. Capixyl Saç Serumu,içerisinde bulunan kırmızı yonca ekstresi,saç dökülmesini engellemede ve yeni saç çıkmasını sağlamak için saç köklerini uyarıcı capixyl maddesinin elde edildiği bir ekstredir. Capixyl saç serumu ile saç köklerini uyarmalı ve Bitkisel Kür Ampulun içindeki bitkisel besin maddeleri ve vitaminlerle saç kökünü,saçı ve saçlı deriyi beslemeli ve bakım yapmalısınız.

Neden Süper Üçlü Set?

Zigavus saç dökülmesi problemlerine karşı özel olarak geliştirdiği SÜPER ÜÇLÜ SET ile saç dökülmelerini sadece durdurmayı değil, yeni saç oluşumunu ve saçın sağlıkla uzamasını hedefliyor. Alman Laboratuvarlarında özel olarak çalışılan, bitkisel içeriklerin doğal yapılarına zarar vermeden oluşturulan formülasyonlarla, Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan ile saç dökülmenizi durduruyor, Capixyl Serum ile saçlı deri altında gömülü kalmış saç köklerini uyarıyor ve saç üretimine teşvik ediyor, Kür Ampül ile yeni saç üretimi için gerekli maddeleri saç köklerine vererek tam kapsamlı bakım sağlıyor.

Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan, bağımsız klinik laboratuvarlar tarafından etkinliği onaylanmış bir üründür. Saç dökülmesinin durdurması konusunda yapılan 21 günlük kullanım testinde %87.5 gibi mükemmel bir başarı elde etmiştir. Yoğun saç dökülmesinin sona erdirilmesi ve saç köklerini uyarması amacıyla formüle edilmiş olan Capixyl Serumun; en yakın rakibinden 3 kat daha etkili olduğu klinik testlerle kanıtlanmıştır. İçerisinde, saç köklerini uyarılması konusunda en iyi aktif ödülü almış, kırmızı yonca ekstresi bulundurmaktadır. Sarımsaklı şampuanın saçı, saç dökülmesi problemlerinden arındırması ve içeriğindeki sarımsak özü ile saçı beslemesinin yanında; saç köklerinin yeni saç üretimi için gerek duyduğu tüm maddeleri içerisinde bulunan Kür ampül ile saçınızı besleyip bakım yapmak,son derece sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Saçın beslenmemesi ile alakalı sorunlarınızı en aza indirecektir.

Neden Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile Bitkisel Kür Ampul ile Desteklemek Gerekir?

Bunun nedeni saç kökünün tıkanmasına neden olan etkenlerden kurtulmaktır. Saç köklerini bu nedenlerden arındırarak öncelikli olarak saç köklerini açmak daha sonra saç köklerini beslemek, sağlıklı saç gelişimini desteklemek gereklidir. Saç dökülmenizin asıl nedenini bulup,tam kapsamlı bir bakım yapmalı,tüm alanlardan savaşarak saç dökülmenizi durdurmanız gerekmektedir.

Bitkisel Kür Ampül Evde Hazırlanan Maskelerden Daha mı Etkili?

Öncelikle saçın beslenmesi için tek bir bitki yada tek bir etmen yeterli değildir, çok sayıda vitamin, besin ve minerale ihtiyacı vardır. Bunları bitkilerden elde etmek ve bunların faydalı olan özlerini çıkarmak profesyonellik gerektiren işlemlerdir. Evde hazırlanan maskeler hem uğraştırıcı hemde çoğu zaman etkisizdir. Etkisiz olmasının nedeni, bitkilerin aynı görünümde,fakat farklı özelliklerde olan bir çok türü vardır, yani aktardan alınan yada farklı yollarla elde edilen bitki istenilen özelliği göstermeyebilir. Örneğin, papatyanın aynı görütüde, aynı büyüklükle pek çok türü vardır,ancak saç için tıbbi bitki olarak kullanılan, papatya; Alman Papatyası, alternatif tıpta mide için kullanılan Roma Papatyası’dır. Bu nedenle istenilen etkiyi verecek olan bitki seçmek zor, o bitkinin istediğimiz etkiyi alacağımız özünü çıkarmak dahada zordur. Zigavus Bitkisel Kür Ampul, istenilen özelliği veren bitki ekstrelerin,etki miktarları baz alınarak ve doğal halleri korunarak profesyonel laboratuvarlarda formülize edilmiştir. Bu nedenle sizi uğraştırıcı yöntemlerden kurtararak,daha kolay ve daha hızlı sonuca ulaştırmayı hedeflemektedir. Ayrıca evde yapılan maskeler durulanan ürünlerdir,dolayısı ile sadece maskeyi saçınızda beklettiğiniz sürede etki eder. Bitkisel Kür Ampul durulanmayan bir üründür,dolayısı ile gün boyu saçınızda kalır ve bu süre zarfında emilir ve daha yoğun bir etki sağlar.

Bölgesel Seyrelme Neden Olur?

Bölgesel seyrelmelerin genel nedeni erkek hormonları denilen androjen hormonlardır. Bu sinsi bir saç dökülmesi çeşididir. Yani uzun süre sonra fark edilen bir durumdur. Özellikkle alın ve tepe bölgelerde gözlemlenir. Erkek hormonları neden olsada, kadınlarda da azda olsa erkek hormonları salgılandığı için kadınlarda da gözlemlenir. Bu hormonlar nedeni ile saç kökleri tıkanıklık yaşar ve beslenemezler. Beslenemeyen saç telleri dökülür. Saç dökülmesi yaşansa da saç köklerinin ölümü hemen yaşanmaz uzun süre saçlı deri altında beklemede kalır. Uyarıcı etkiler ve tedaviler ile geri kazanım mümkündür. Aynı zamanda bölgesel seyrelmelerin bir nedenide yaştır. Yaş arttıkça vücuttaki sertbest radikaller(kimyasal ve çevresel etkilerle oluşan oksijensizlik sorunu nedeni ile meydana gelen bileşikler.) tüm vücut hücrelerine etki ettiği gibi saçlı deri hücrelerine de etki eder. Ciltte kırışıklığa,saçlı deride hücre ölümlerine neden olan serbest radikallerle savaşan içerikler ile,yaş nedeni ile dökülmelere karşı savaşılabilir.

“Dermatolojik olarak test edilmiştir.” Ne demektir?

Kozmetik ürünlerde dermatolojik test,patch test olarakta adlandırılır,ürün cilde uygulandığında irritasyona,kaşıntı ve kızarıklığa neden oluyor mu diye test edilen bir uygulamadır. Dermatolojik test, Sağlık Bakanlığı tarafında yaptırılması zorunlu olan testler arasında değildir, testi yaptırıp yaptırmamak tamamen kişiye bağlıdır. Dermatolojik test, klasik allerji testi gibi çalışılmakta olup, hassas ciltlerde dermatolojik test yada normal ciltlerde dermatolojik test olmak üzere çeşitleri vardır. Test,insanlar üzerinde uygulanır,yasal olarak teste katılacak deneklerle ilgili belirli yaş sınırları ve kuralları vardır. Teste tabi olacak kişi sayısı tamamen ürününü test ettirmek isteyen firmaya bağlıdır. Genellikle 10 ve 20 kişi üzerinde denemeler yapılmaktadır.

Test edilecek ürün, deneklerin sırtlarına uygulanır ve bir patch(yama)yardımı ile üzeri kapatılır. Test toplamda 3 gün sürer, bu süre boyunca deneklerin duşa girmeleri,spor yapmaları güneşlenmeleri yasaktır. 2 günün sonunda deneklerin sırtlarındaki yamalar çıkarılır ve gözlemlenir,kızarlıklıklar varsa, irritasyon varsa bunlar skalalara göre derecelendirilir ve özel hesaplama yöntemlerine göre irritasyonun derecesi belirlenir. 3. Günün sonunda yama bölgeleri yeniden gözlemlenir,hesaplamalar yeniden yapılır. Son irritasyon derecesi belirlenir. Bu derecenin belirli bir sınırı vardır, gözardı edilebilir sınır altında kalanların hepsi “İrritasyona neden olmaz” olarak sınıflandırılır.

"Hayvanlar Üzerinde Test Edilmemiştir.” Ne demektir, neden test edilmez?

Kozmetik ürünlerin etkinliğini görmek, faydasını gözlemlemek yada bir zararı olup olmadığını gözlemlemek için belirli bir dönem hayvanlar üzerinde testler yapılmıştır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte bu hayvanlar üzerindeki testlere alternatif yöntemler geliştirildi. Doku kültürleri yada kullanıcı testleri daha fazla tercih edilir oldu. Hayvanlar üzerinde yapılan testler, ülkemizde ve Avrupa’da yasak. Bunların yerine alternatif yöntemler seçmeye yönlenme vardır.

Zigavus ürünleri dermatolojik olarak test edilmiş ayrıca etkinliği kanıtlanmış ürünlerden oluşmaktadır. Bu testler tamamen kullanıcı testleri olmakla birlikte,gerçek sonuçları yansıtılmaktadır. Hayvanlar üzerinde yapılan hiçbir test firmamız tarafından tercih edilmemekte ve ürünlerinden içinde de hayvansal kaynaklı hammaddeler kesinlikle bulunmamakta,tamamen vegan ürünler olarak geliştirilmektedirler.

Saç dökülmesi problemi tekrarlayabilir mi?

Evet,saç dökülmesinin çok çeşitli nedenleri vardır. Eğer dökülmenin nedeni bir hastalık değilse tekrar etme olasılığı çok yüksektir. Örneğin, saç dökülmesine kepek, hassas saç derisi, hormonal değişiklikler,stres gibi durumlar neden oluyorsa, saç dökülmesine karşı ürünler ile saç dökülmenizi durdurabilirsiniz. Ancak, ürünleri kullanmayı bıraktığınızda saç dökülmenizin asıl nedeni devam ettiğinde yada tekrarladığında saç dökülmeniz yeniden başlayabilir. Bu nedenle saç dökülmesine karşı olan ürünlerin düzenli ve sürekli kullanılması önerilir.

Saç Kökünün Kendini Dinlenmeye Alması Ne Demektir?

Bu dinlenme döneminin 2 çeşidi vardır. Bir,her bir saç teli 4-6 yıl uzar sonrasında saç kökü kendini dinlenmeye alır, ve yaklaşık 4 ay dinlenmede kalır. Saç kökü kendini dinlenmeye aldığında saç dökülmesi yaşarız. Bu nedenle her gün 100-150 saç telinin dökülmesi normal sayılır. Bu miktarda artış varsa saç dökülmesi problemi olarak algılanır.

Bir diğeri, saç kökünün beslenememesi ile alakalıdır. Saç kökü,çeşitli nedenlerle(kepek,fazla yağlanma,tahriş olmuş saçlı deri vb.) zarar görür,tıkanır,bu nedenlerle saç kökünü besleyen kılcal damarlar işlevsiz hale gelir,giderek daralır ve sonuç olarak kök kendini dinlenmeye alır. Bu dönemde yerine yeni saç hücreleri üretilmediği için o bölgelerde boşuklar gözlemlenir. Aslında tam olarak bir dinlenme değil, hazırda beklemektir.Bu bekleme yıllaca sürebilir. Yani, sürekli döngüsel olarak yaşanan dinlenmeden çok daha uzundur. Saç köklerine yapılan uyarıcı etkiler ile, saç köklerinin tıkanıklık nedenleri ile mücadele sayesinde saç kökleri kurtarılabilir.

Yaş nedeni ile saç dökülmeleri,yine bölgesel seyrelmelere benzer. Yaş nedeni ile vücutta oluşan serbest radikaller(çevresel ve kimyasal etkiler sonucu oluşan oksijensizsik nedeni ile oluşan bileşikler) saç köklerini, saç kökünü besleyen kılcal damarlarını tıkar ve işlevsiz hale getirir,dolayısı ile saç dökülmesi yaşanır.

Strese bağlı saç dökülmesi yine hormonlarla ilgilidir. Stres ve hormon ilişkisi çift taraflıdır,yani hem stres nedeni ile hormonal değişikliğe uğrarız hemde hormonal değişiklikler nedeni ile stres yaşarız, bu nedenle özellikle dönemsel yoğun saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biridir. Saç dökülmesi de kişilerde ayrı bir stres oluşturur,bu durum kısır döngü olarak devam eder. Dönemsel yaşanan yoğun dökülmelerde,stres ve hormon tedavilerinin yanında saç dökülmesine karşı ürünler kullanıp,dökülen saçların deri altında kalan köklerini ölmeden kurtarmak önemlidir.

Saç köklerinin canlanması,sağlıklı saç gelişmini desteklemek için tam kapsamlı olarak bakım yapılmalıdır. Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan saç dökülmesine karşı etkileri kanıtlanmış, 21 günde saç dökülmesini durdurduğu konusunda %87.5 başarı oranı sağlamış bir üründür. Ancak saç dökülmesini engellemek,sizi daha gür saçlara kavuşturmaz. Dökülen saçlarınızın saçlı deri altındaki köklerini yeniden saç üretimine teşvik etmeli, saç köklerini,saçlı deriyi ve saçı ayrı ayrı besleyerek onları desteklemelisiniz. Bu durumda da Zigavus Capixyl Saç Serumu ve Zigavus Bitkisel Kür Ampul devreye girer. Capixyl Saç Serumu,içerisinde bulunan kırmızı yonca ekstresi,saç dökülmesini engellemede ve yeni saç çıkmasını sağlamak için saç köklerini uyarıcı capixyl maddesinin elde edildiği bir ekstredir. Capixyl saç serumu ile saç köklerini uyarmalı ve Bitkisel Kür Ampulun içindeki bitkisel besin maddeleri ve vitaminlerle saç kökünü,saçı ve saçlı deriyi beslemeli ve bakım yapmalısınız.

Zigavus Saç Dökülmesine Karşı Ürünler Şimdi Avantajlı Paketlerinde

baner_forte_tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

60 comments

  1. Ebru

    Merhabalar ben yaklaşık 3 senedir zigavus kullanıyorum faydasını görmüştüm ama bir kaç aydır marketten alıyorum şampuanı ve saçlarım çok çabuk yağlanıyor dökülmesi yine arttı acaba marketlerde satılan gerçek zigavus değil mi?

  2. Ali

    6 ay kadar zigavus ekstra plus kullandım, dökülmeleri durduğu gibi saç diplerindeki ince telleride canlandırdı.

  3. merve namlı

    zıgavus forte sampuan zengın ıcerıgı ıle sacımdakı dokulmeyı durdurdu kıvamı ve kokusuda guzel ben cok begendım tesekkurler zıgavus